loading...

مجله ی اینترنتی صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سخنان مهم رهبر انقلاب امروز تیتر های روزنامه های کشور از هر جناح و حزبی بود. تیتر های متفاوت روزنامه های کشور به این سخنان را در ادامه خواهید دید.

تیترهای متفاوت از سخنان مقام معظم رهبری در روزنامه ها


تیترهای متفاوت از سخنان مقام معظم رهبری در روزنامه ها


تیترهای متفاوت از سخنان مقام معظم رهبری در روزنامه ها
تیترهای متفاوت از سخنان مقام معظم رهبری در روزنامه ها

عباس نعمتی بازدید : 853 پنجشنبه زمان : :قبل از ظهر نظرات ()

سید محمود رضوی، تهیه کننده سینما و تلویزیون


فیلم سینمایی محمد (ص)تماشاي فيلم محمد رسول الله (ص) خلق هنري آقاي مجيدي از شب گذشته حلاوت و شيريني وصف ناپذيري در وجودم بر جاي گذاشته است.

خدا عنايتي به اين گروه عظيم كرده و قسمتي از رسالت تبليغ دين مبين #اسلام و #پيامبر_اعظم (ص) را بر دوش آنها قرار داده و به لطف خداي منان به خوبي اين مهم به نتيجه رسيده است.
براي من اين فيلم تكمله اي بود بر نامه اخير مقام معظم رهبري به جوانان آمريكا و اروپا و وجه بصري اين نامه را كامل نمود و انشاء الله با نمايش اين اثر جهانيان رحمة للعالمين را بيشتر و بهتر درك مينمايند.
زبان فيلم ، زباني جهاني و با نگاهي درست به اعتقادات ديگر اديان بود كه قطعا از اين جنبه اثرات خوبي را در پيروان اديان الهي خواهد داشت.
در جنبه هاي هنري آقاي مجيدي از تمام امكانات و قابليتهاي اين مديا استفاده درست نموده اند و در مورد تمام جزئيات فيلم دقت شده است و به قطع يقين ميتوان گفت اين فيلم با هيچ اثري در سينماي ايران در جنبه هاي گوناگون قابل مقايسه نيست.
غبطه خوردم بر تمام كساني كه در ساخت اين اثر عظيم حتي به اندازه "مثقال ذره" دخيل بوده اند كه خير آنها را كريم به بهترين نحو جبران خواهد نمود.
اما نگران تفاسير و نقدهاي جزئي هستم كه معمولا بعد از ديدن اين آثار در رسانه ها شكل ميگرد كه اكثرا از سر سليقه و نگاههاي سطحي است كه اميدوارم دوستان نفسانيات خود را كنار بگذارند و كليت اين فيلم و اثري كه در جهان خواهد گذاشت را ببينند و از اظهار نظرهاي بي جا خودداري كنند، انشاء الله .
در پايان بايد گفت كه اين عزيزان جهاد كرده اند و كار بس عظيم را به انجام رسانده اند و در پيشگاه حضرت احديت تفاوت است بين امثال بنده كه با آسودگي فيلم ميسازيم و اين عزيزان كه كاري جهاد گونه را به نتيجه رسانده اند و خدا نيز بشارت داده است كه :
فَضَّلَ اللّهُ الْمُجَاهِدِينَ عَلَى الْقَاعِدِينَ أَجْرًا عَظِيمًا

جهادکنندگان را بر آنها که از جهاد سر می تابند به مزدی بزرگ برتری نهاده است.


فیلم سینمایی محمد (ص)


پرویز کرمی، کارشناس رسانه


پس از سالها انتظار فيلم فاخر سينماي ايران "محمد"ص امد و من هم مثل همه مشتاقاق در يك صبح دل انگيز دهه فجر ٩٣ودر كنار "اقا مجيد " وساير عوامل هنرمند فيلم به زيارت فيلم كه مانندحضرتش باصفا مهربان واثر گذار واخلاقي بود نشستم ٣ساعت و ده دقيقه بدون احساس گذشت زمان زيبايي مهرباني شجاعت و استقامت حضرت و يارانش را مجيدي سروده يا نقاشي و يا دوباره تصوير و جلوي چشمان بهت زده ما خلق كرده بود خداوند را هم براي به ثمر رسيدن اين اثر و هم براي داشتن كارگردان خوب كشورم وعوامل فيلم و هم براي حاميان اثر شاكرم و برايشان موفقيت و سلامتي و بهروزي ارزومندم.


عباس نعمتی بازدید : 886 سه شنبه زمان : :قبل از ظهر نظرات ()

مشورتدر دین مبین اسلام، در تصمیم گیری بر مشورت تاکید می شود و استفاده از تجربه دیگران، فرصتی ارزشمند تلقی می شود. پیامبر (ص) خود با اینکه عقل کل بودند و با مبدا وحی ارتباط داشتند، در مسائل مختلف اجتماعی و اجرایی، در جنگ و صلح و امور مهم دیگر، به مشورت با یاران می نشستند. حتی گاه نظر آن ها را ترجیح می دادند، با اینکه مشکلاتی از این ناحیه حاصل می شد، تا الگویی برای مردم باشد، چرا که برکات مشورت از زیان های احتمالی آن به مراتب بیشتر است. (۱)

حضرت رضا (ع) فرمودند: عقل پدرم با عقول همه مردم سنجیدنی نبود. با این حال گاهی با غلامان خود مشورت می کرد. به وی می گفتند که آیا با چنین فردی مشورت می کنی؟ می فرمود: «چه بسا که خداوند زبان او را به مصلحت می گشاید.» چه بسیار که آنان چیز هایی به حضرت تذکر می دادند و حضرت آن ها را در کشت و زرع خود به کار می بست. (۲)

معمر ابن خلاف می گوید: غلامی از حضرت رضا (ع۹ به نام سعد از دنیا رفت. حضرت فرمودند: مردی صاحب فضل و امانت به من نشان ده تا او را به جای سعد برگزینم. [با شگفتی] عرضه داشتم: من به شما نشان دهم؟! امام مانند اشخاص غضبناک فرمودند: رسول خدا (ص) با اصحاب خود مشورت می کرد. سپس آنچه اراده اش تعلق می گرفت، بر اجرای آن جدیت می ورزید. (۳)


۱ ـ تفسیر نمونه،ج ۲۰،ص ۴۶۳

۲ ـ بحار الانوار، ج ۷۲، ص ۱۰۱

۳ ـ همان

سبک زندگی. منشور زندگی در منظر امام رضا (ع)، محمد باقر پور امینی

عباس نعمتی بازدید : 1058 سه شنبه زمان : :قبل از ظهر نظرات ()

چند روز است که در شبکه های اجتماعی پیام هایی برای روز ولنتاین رد و بدل می شود و بعضی ها حتی بدون این که بدانند این روز برای چیست و از کجا آمده در منتشر ساختن این پیام ها همکاری می کنند.

البته در صفحه اینستاگرام بعضی از افراد معروف از پیام های تبریک ولنتاین پر است.


در سده سوم میلادی همزمان با اوایل پادشاهی ساسانیان در ایران در روم کلودیوس دوم به پادشاهی رسید. او عقیده داشت سربازانی که ازدواج نکرده اند بهتر از سربازانی که ازدواج کرده اند می توانند جنگ کنند. از همین رو ازدواج را برای سربازان روم ممنوع کرد.

اما کشیشی به نام والنتیوس مخفیانه آنها را با دختران محبوبشان عقد می کرد.

وقتی کلودیوس از این ماجرا خبردار شد او را به زندان انداخت. والنتانیوس در زندان عاشق دختر زندانبان شد و برای او نامه های می نوشت و آنها را با نوشتن «از طرف ولنتاین تو» امضا می کرد.

سرانجام والنتیوس به جرم خلاف قانون عمل کردن اعدام شد و این روز در فرهنگ غرب به نماد عشق معروف شد.

اما از چند سال قبل این روز در ایران رسم شد. و مثل همیشه شبکه های ماهواره ای که خود در رواج آن نقش داشتند هم بر آن تاکید می کنند و برنامه های ویژه ای در این روز پخش می کنند.
چرا سعی می کنند این روز را در ایران ترویج می کنند؟

شبکه های ماهواره ای می گویند در ایران در مناسبت های مختلف در سال مانند عاشورا، اربعین، ایام فاطمیه و... عزاداری برگزار می کنند که مشخص می شود ایران غمگین ترین کشور جهان است.
یعنی آنها عاشورا که باعث تقویت روحیه شهادت طلبی می شود را نماد غمگینی ایرانیان می دانند.
با معرفی ایران به عنوان غمگین ترین کشور دنیا سعی دارند روز های غربی را مانند کریسمس، ولنتاین و... در ایران رواج دهند.
گرچه که ایرانیان در سال چندین عید ملی و مذهبی دارند و در این اعیاد رفع کدورت و صمیمی بودن و طله رحم و چندین کار نیک دیگر انجام می دهند. اعیادی مثل: نوروز، ایام ولادت معصومین مخصوصا ولادت پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) و امام زمان (عج)، عید فطر، عید قربان، عید غدیر، عید مبعث، شب یلدا و...
از طرف دیگر رواج روز ولنتاین در آستانه ی نوروز که جشن ملی و دینی ایرانی است به خاطر کمرنگ کردن عید نوروز هم هست. چون ویژگی عید این است که فقط چند روز در سال باشد نه هر روز.

عباس نعمتی بازدید : 1005 یکشنبه زمان : :قبل از ظهر نظرات ()


جهان چشم دوخته است تا ببیند آمدنمان را، تا ببیند شکوهمان را، تا ببیند یکی شدنمان را، همه می آییم تا آزادگیمان را را فریاد بزنیم و دوستیمان با همه آزادگان جهان ثابت کنیم.

و لبیک گویان به فرمان رهبرمان همه در صحنه حاضر می شویم تا بگویم: آماده ایم...

و مانند آن پیر سفر کرده فریاد حق جویی و عدالت خواهی سر می دهیم که به دنیا می گوییم ظهور نزدیک است...

دوباره فریاد می زنیم با بیگانه صفتان و بد اندیشان عالم دشمنیم و گزینه یکپارچگی مان را روی میز می گزاریم.

می آییم برای عزتمان، برای افتخارمان، برای غرور ملی مان و برای آبادانی روز افزون این مرز و بوم.می آییم تا زیر پرچمی سه رنگ متحد شویم و از اسلام سبزمان، از صلح خواهی سپیدمان، از خون سرخ شهیدان مان و از دژ مستحکم «لا اله الا الله» وسط پرچمان دنیا را خبر کنیم.

دنیا چشم دوخته است تا ببیند آمدنمان را... همه می آییم....فجر است، زمان گلعذاران آمد

در فصل زمستان چو بهاران آمد

آن مرد عبا به دوش عمامه به سر

انگار که باز زیر باران آمد


من که در این قافله ایرانیم

عاشق خورشید خراسانی ام

نیست ز اغیار سخن تا که هست

سایه آن رهبر نورانی ام


عباس نعمتی


عباس نعمتی بازدید : 1045 سه شنبه زمان : :قبل از ظهر نظرات ()
قرائتی: در جمهوری اسلامی ریشه انقلاب خدا بود، وظیفه شرعی بود، امام خمینی انقلاب نكرد كه رئیس جمهور شود، كه رئیس شود.

مردم، راهپیمایی جوان ندادند، كه پنیر ارزان شود، و لذا هر روز جنس گران‌ تر می‌شود ولی مردم توی 8 ساله جبهه هیچ پشت جبهه نكردند، نگفت: برو بابا ما یك جوان دادیم هیچ خربزه ارزان نشد، نمی‌خواهد بروی جبهه ارزانی نشد.

یعنی خانواده شهدا نگفتند: چون خربزه ارزان نشد، ما دیگر جبهه نمی‌رویم.

مثل شما كه امیرالمؤمنین(علیه السلام) را دوست داری برای این كه پلو می‌دهند؟ نه پلو بدهند یا ندهند علی را دوست داری، امام حسین، عاشورا، اصلاً عاشورا، امام حسین را بقدری دوست داریم كه برای ما مهم نیست كه زمستان باشد یا تابستان، در هر صورت عزاداری می‌كنیم، گوشت گران باشد یا ارزان ایام عاشورا غذای می‌دهیم.

عباس نعمتی بازدید : 1057 سه شنبه زمان : :قبل از ظهر نظرات ()
امام خمینی: اینان که چشم هایشان جز ظواهر و بند و بستهای مادی را نمی‌بیند و از قدرت مافوق الطبیعه بی‌خبرند؟ محال می‌پنداشتند که یک ملت با دست خالی و بدون هیچ یک از ابزارهای جنگ های امروزی بر یک رژیم ۲۵۰۰ ساله که تا بن دندان مسلح به سلاح های امریکایی و غربی و شرقی بود چیره شود. و پس از آن، در محاسبات دیگرشان، این پندار که هر انقلابی باید یا متکی به غرب باشد یا به شرق، و یا این انقلاب اسلامی تازه و بی سابقه بیش از چند ماهی نمی‌پاید، غلط از آب درآمد. ماهها پس از ماه ها و نیز سالها گذشت و ایران آرامش خود را باز یافت؛ و انقلاب و رژیم اسلامی چون کوهی خلل ناپذیر بر جای ماند؛ و جهان شرق و غرب را با قدرتی الهی مواجه نمود.

سخنرانی امام خمینی در ۲۲ بهمن ۶۲ در جماران
عباس نعمتی بازدید : 1110 جمعه زمان : :قبل از ظهر نظرات ()

انقلاب اسلامی ایران در کلام شهید مطهریاین متن قسمتی از سخنرانی شهید مطهری در دوم بهمن 57 در آستانه ورود امام به ایران در دانشکده الهیات و معارف اسلامی تهران است. برای مطالعه بیشتر در مورد جمهوری اسلامی ایران به کتاب آینده جمهوری اسلامی ایران اثر شهید مطهری مراجعه کنید.


این غوغا و رفت و آمد ها و راهپیمایی ها و مخصوصا این ورود و مقدم بزرگ و این حوادث تاریخی که این روز ها در ایران صورت می گیرد واقعا عجیب است! دنیا می گوید که این راهپیمایی هایی که این روز ها در ایران صورت می گیرد در تاریخ جهان بی سابقه است. این استقبالی که در روز جمعه (1) پیش بینی می شود، شاید دنیا به خودش چنین استقبالی ندیده. چه نیرویی می تواند از سی و پنج ملیون جمعیت یک کشور اقلا سی ملیون آن را واقعا انقلابی کند؟

اینهایی که تاریخ انقلابهای دنیا را خوانده اند میدانند که هیچ انقلابی به انقلاب ایران نمی رسد. هرگز انقلاب فرانسه به انقلاب ایران نمی رسد. شاید کمتر کسی تصور می کرد که احساس های مذهبی و اعتقادات در آن لایه های روح طبقه خلبان اینقدر قوی و نیرو مند است! اعتصاب می کنند، زیر بار نمی روند هیچ قدرت و تهدیدی نمی روند به اعتصابشان ادامه می دهند. ولی وقتی صحبت آمدن امام است. داوطلب می شوند که ماه می خواهیم برویم امام را بیاوریم...

کجایند آن آدم هایی که می گفتند مذهب فقط مربوط به پیرمرد ها و پیرزن ها و خنوب شهری هاست؟ این نهضت نهضتی است که در آن شهری کارگر، کشاورز، بازاری، روحانی، استاد، دانشجو، قاضی، وکیل دادگستری، روزنامه نگار و محقق شرکت دارد. تمام گروه ها و تمام طبقات در این نهضت شریکند. اصلا غیر مذهب، آن هم مذهبی مانند اسلام کدام نیرو می تواند اینچنین انقلابی به وجود آورد؟ من کم کم باورم آمده که این انقلاب به ایران محدود نمی ماند، هفتصد ملیون جمعیت مسلمان را در بر خواهد گرفت....

از قراری که به من اطلاع دادند چند روز پیش کارتر به آیت الله اخطار کرد که راجع به دولت بختیار دو ابر قدرت توافق دارند، شما حساب کار خودتان را بکنید. ایشان به این حرف خندیدند و آن را مسخره کردند.


1 _ ابتدا قرار بود که در 5 بهمن امام به ایران بیایند.


آینده انقلاب اسلامی ایران، شهید مطهری، ص 49

عباس نعمتی بازدید : 1046 پنجشنبه زمان : :قبل از ظهر نظرات ()


آن ساعتی که رادیو برای اول بار گفت صدای انقلاب اسلامی، یک همچی تعبیری. من تو ماشین داشتم از یک کارخانه‌ای می‌آمدم طرف مقرّ امام. یک کارخانه‌ای بود که عوامل اخلال‌گرِ فرصت‌طلب آن‌جا جمع شده بودند و شلوغی راه انداخته بودند و در بحبوحه‌ی انقلاب که هنوز شاید بختیار هم بود، آن روزهای مثلاً شاید هفدهم، هجدهم و مشکلات هنوز در نهایت شدت وجود داشت و هنوز هیچ کار انجام نشده بود اینها به فکر باج‌خواهی و باجگیری بودند.

عباس نعمتی بازدید : 991 سه شنبه زمان : :قبل از ظهر نظرات ()
با اين کد ها مي توانيد به کاربران وبلاگ يا سايتتان امکان ارسال مطالبتان را به شبکه هاي اجتماعي ايراني بدهيد.
اين کد ها براي سيستم هاي رزبلاگ، بلاگ (blog.ir)، بلاگفا، ميهن بلاگ، پرشين بلاگ و بلاگ اسکاي هستند و با آن ها مي توانيد لينکهايتان را به شبکه هاي اجتماعي ايراني کلوب، فيسنما، نت ايران، هم ميهن، افسران، دنبالر، لينکام و لينک پد و همچنين ايميل ارسال کنيد.
يک کد ديگر هم براي رزبلاگ وجود دارد که با قرار دادن آن در سايتتان مي توانيد به کاربرانتان امکان پسنديدن مطالبتان را بدهيد.
توجه داشته باشيد اين کد ها فقط زماني کار مي کنند که بين دو تگ که چرخه مطالب هستند قرار گيرند و اين دو تگ در سيستم هاي مجتلف فرق مي کند و معمولا نام همان سيستم است مثلا تگ هاي زير در رزبلاگ:
<ROZBLOG> </ROZBLOG>

عباس نعمتی بازدید : 1381 دوشنبه زمان : :قبل از ظهر نظرات ()

امام به طلبه ها می فرمودند: اگر جوانها زیاد به سراغ مستحبات بروند، از واجباتشان باز می مانند.

ایشان می فرمودند: آنهایی که خیلی مقدس بوده اند به دلیل افراط در این کارها از حوزه علمیه گذاشتند و رفتند. مقدسی زیاد برای بچه های پانزده شانزده ساله خستگی آور است. تفریحات مشروع داشته باشند، ولی گناه نکنند.


امید انقلاب، آیت الله فضل الله محلاتی، ش ۱۴۲

سیره آفتاب، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

عباس نعمتی بازدید : 930 دوشنبه زمان : :قبل از ظهر نظرات ()


همراه اول همزمان با کمپین مردمی در اعتراض به توهین به پیامبر مهربانی حضرت محمد (ص) با پنج آوای انتظار رایگان به مدت یک ماه کمپین «همراه با پیامبر مهربانی» را راه اندازی کرده است.

کاربران همراه اول می توانند به فعال سازی ۵ کد زیر در این کمپین شرکت کنند، همچنین اپراتور همراه اول در این کمپین برنامه های دیگری در نظر گرفته که هنوز اعلام نشده است.

فعال سازی کد های زیر تا ۲۲ بهمن ماه یک ماه رایگان است.

عباس نعمتی بازدید : 5693 دوشنبه زمان : :قبل از ظهر نظرات ()


در مصاحبه ای که پایگاه حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب با مرحوم مشفق کاشانی داشته است سوال زیر از او پرسیده شده است، سوال و پاسخ استاد مشفق کاشانی را در ادامه بخوانید:


شما در جایی گفته بودید که از بیانات رهبر انقلاب برای برخی از اشعارتان الهام گرفته‌اید و مضمون‌پردازی نموده‌اید، ممکن است مثالی بفرمایید؟


بنده دو درس از مقام معظم رهبری یاد گرفتم. یک موضوع «اتحاد و همبستگی» و دوم هشدار ایشان نسبت به بیداری همیشگی نسبت به «دشمن» است. این دو را در غزلی با این اوصاف سرودم:

عباس نعمتی بازدید : 1060 شنبه زمان : :قبل از ظهر نظرات ()


امروز پیام رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی در پایگاه حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه ای صفحات سایت khamenei.ir منتشر شد.
متن این نامه به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در ادامه می آید، برای دیدن پیام به زبان های بیشتر و فیلم و برنامه اندرویدی این نامه (به زبان انگلیسی) به سایت khamenei.ir مراجعه کنید.
عباس نعمتی بازدید : 1229 جمعه زمان : :قبل از ظهر نظرات ()
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 917
 • کل نظرات : 407
 • افراد آنلاین : 6
 • تعداد اعضا : 125
 • آی پی امروز : 23
 • آی پی دیروز : 580
 • بازدید امروز : 45
 • باردید دیروز : 2,314
 • گوگل امروز : 18
 • گوگل دیروز : 486
 • بازدید هفته : 16,314
 • بازدید ماه : 34,194
 • بازدید سال : 34,194
 • بازدید کلی : 5,543,398